Rogobete: Noul Centru de Mari Arşi de la Timişoara va fi unul complex. Vor urma reforme de fond în sănătate

Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a declarat sâmbătă, la Timişoara, că noul Centru de Mari Arşi (CMA) din cadrul Spitalului Judeţean Timişoara, care va deveni operaţional de anul viitor, va fi unul complex, dotat cu un număr mare de paturi de anestezie, terapie intensivă, bloc operator şi personal care va fi super-specializat în ţară şi în Occident.

Ultima Oră

Cele mai citite