Ce va cere Guvernul României la negocierile cu Pfizer. Patru miniștri au plecat la Washington

O delegație a Guvernului României a plecat spre Washington, unde va avea întâlniri la cel mai înalt nivel, în încercarea de a renegocia dosarul vacinurilor antiCovid. România a pierdut în prima instanță procesul cu Pfizer și trebuie să plătească 600 de milioane de euro. Ministrul Sănătăţii a explicat, în exclusivitate pentru TVR, care sunt mizele negocierilor pe care le va avea în Statele Unite.

România caută soluții după pierderea procesului cu Pfizer. Rogobete a explicat pentru TVR care sunt mizele negocierilor

Ministrul Sănătăţii a explicat în exclusivitate pentru TVR care sunt mizele negocierilor pe care LE va avea în Statele Unite, alături de ministrul Finanţelor, cu reprezentanţii companiei Pfizer. Delegaţia României merge în SUA după ce ţara noastră a pierdut procesul cu gigantul farmaceutic. Este vorba de o decizie în primă instanță care obligă România să plătească daune de 600 de milioane de euro.

Ultima Oră

Cele mai citite