Ce va cere Guvernul României la negocierile cu Pfizer. Patru miniștri au plecat la Washington
O delegație a Guvernului României a plecat spre Washington, unde va avea întâlniri la cel mai înalt nivel, în încercarea de a renegocia dosarul vacinurilor antiCovid. România a pierdut în prima instanță procesul cu Pfizer și trebuie să plătească 600 de milioane de euro. Ministrul Sănătăţii a explicat, în exclusivitate pentru TVR, care sunt mizele negocierilor pe care le va avea în Statele Unite.
14 April 2026, 19:03 (actualizat 14 April 2026, 19:13)