Rogobete: Medicii care pleacă de la spitalele de stat înainte de program pentru a lucra la privat, concediați
Ministrul Sănătăţii avertizează că medicii din spitalele de stat care nu respectă programul riscă să fie daţi afară. Alexandru Rogobete face apel către doctori să meargă la cabinetele private după terminarea programului de lucru din spital şi nu cu câteva ore mai devreme. Ministrul spune că în prezent se lucrează la modificări legislative importante care vor reglementa aceste situaţii.
28 June 2025, 14:34 (actualizat 28 June 2025, 20:04)