Pacienţii cu afecţiuni cronice se pot prezenta la medicul de specialitate fără trimitere de la medicul de familie
Pacienţii cu afecţiuni cronice care sunt înregistraţi în anumite programe naţionale de sănătate se pot prezenta direct la medicul de specialitate din ambulatoriu fără bilet de trimitere de la medicul de familie, prevede un ordin comun semnat de ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, şi preşedintele Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate, Alexandru Rogobete.
6 August 2025, 21:04 (actualizat 6 August 2025, 21:05)