Rogobete: Nu poți să spui că statul te plăteşte prost, când tu la spitalul public stai trei ore și restul, la privat

Fenomenul medicilor care încalcă programul de lucru din spitalele publice, având colaborări și cu centrele medicale private, discutat de ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, în cadrul emisiunii Prim Plan de la TVR Info. „Nu poți să spui că ești plătit prost de către statul român, când tu la spitalul public stai trei ore pe zi și restul de 10 ore le stai în cabinetul privat”

Rogobete: Sistemul de gărzi trebuie reformat. Ministrul Sănătăţii, invitat la TVR INFO, de la ora 21.00

Sistemul de gărzi din spitale trebuie reformat, a precizat, luni seară, ministrul Sănătății, într-o postare pe pagina sa de Facebook. Alexandru Robogete a anunțat că, împreună cu sindicatele și societățile profesionale, se lucrează la soluții concrete: gărzi la domiciliu, gărzi de monitorizare și gărzi de urgență, plătite diferențiat, în funcție de responsabilitate și nivelul real de solicitare.

Ultima Oră

Cele mai citite