Oamenii de știință au descoperit de ce mâncăm tot mai mult zahăr

Înghețata, deserturile congelate și sucurile super-răcoritoare capătă o nouă atracție în arșița verii. Pe măsură ce schimbările climatice aduc temperaturi mai ridicate, americanii consumă tot mai multe astfel de produse, arată o nouă cercetare, cu consecințe îngrijorătoare asupra sănătății.

Dulciuri gustoase, colorate şi frumos ambalate de Moș Nicolae. Medicii recomandă moderaţie

Dulciuri, dulciuri și iar dulciuri - asta își doresc toți copiii de la Moș Nicolae sau de Moș Crăciun și asta și primesc. Pungi întregi de bomboane, ciocolată, napolitane. Nu vă spunem să nu le mai dați deloc, deși dacă ne uităm pe etichete așa ar trebui. Sunt ambalate frumos și au gust delicios, dar vin la pachet cu E-uri, zahăr, coloranţi şi arome sintetice.

Ultima Oră

Cele mai citite