zahăr
Elevii unei şcoli din Capitală au învăţat să gătească un desert fără să folosească zahăr. Au gătit sub îndrumarea unor bucătari şi nutriţionişti. Evenimentul a dat startul primei campanii pentru alimentaţie sănătoasă din şcolile de stat de la noi, realizată după modelul cruciadei culinare a cunoscutului Jamie Oliver, în Marea Britanie.

