Se închide Transalpina până la primăvară. Operatorii de turism din zonă sunt nemulțumiți

Final de sezon turistic pe cea mai înaltă șosea din țară. Circulația pe Transalpina se închide până în primăvara anului viitor. Potrivit Companiei naționale de drumuri, suspendarea traficului rutier a fost decisă pentru siguranța șoferilor, având în vedere că vremea este extrem de imprevizibilă, în special la altitudini mari. Decizia i-a nemulțumit pe operatorii de turism din zonă.

Ultima Oră

Cele mai citite