Spania va decreta, sâmbătă, stare de urgenţă din cauza coronavirusului
Spania va declara, sâmbără, stare de urgenţă din cauza coronaviruslui, după ce 120 de oameni au murit în această țară, iar numărul celor infectaţi a depăşit 4.200, scrie Mediafax. Starea de urgenţă înseamnă că Guvernul de la Madrid va putea impune restricţii de călătorie.
13 March 2020, 17:08