Spania va decreta, sâmbătă, stare de urgenţă din cauza coronavirusului

Spania va declara, sâmbără, stare de urgenţă din cauza coronaviruslui, după ce 120 de oameni au murit în această țară, iar numărul celor infectaţi a depăşit 4.200, scrie Mediafax. Starea de urgenţă înseamnă că Guvernul de la Madrid va putea impune restricţii de călătorie.

Un nou bilanț al cazurilor de infectare cu coronavirus în România: 95

Este alertă la toate nivelurile autorităţilor. Se monitorizează fiecare caz în parte, fiecare pacient contaminat şi fiecare persoană care este suspectă de COVID-19. Coronavirusul este o problemă care afectează inclusiv clasa politică, la cel mai înalt nivel, şi nu doar în România. Bilanțul a ajuns la 95 de persoane infectate.

Ultima Oră

Cele mai citite