Coduri galbene de caniculă în România: disconfort termic accentuat în județe din vest, nord-vest, centru și sud

Canicula se resimte tot mai puternic în jumătatea de vest a țării. 15 judeţe se află sub Cod galben. Atenţionarea de azi este prima dintr-o serie de 3 alerte emise de meteorologi și valabile până luni seara. În aceste condiții, înghețata, sucurile reci și aerul condiționat au devenit obligatorii. Iar piscinele au devenit neîncăpătoare.

Ultima Oră

Cele mai citite