În Afganistan, malnutriția a atins un nivel fără precedent. „Trei băieți mi-au murit de foame"
Ghulam Mohiddin și soția lui, Nazo, le-au arătat reporterilor BBC mormintele celor trei băieți pe care i-au pierdut în ultimii doi ani – Rahmat, de un an, Koatan, de șapte luni, și, cel mai recent, Faisal Ahmad, de trei luni. Toți trei au suferit din cauza malnutriției, spun Ghulam și Nazo.
22 September 2025, 10:04