METEO. Temperaturi ridicate pentru prima decadă a lunii septembrie

Luni, vremea se va menține călduroasă în majoritatea regiunilor, soarele va încălzi rapid atmosfera la orele amiezii, însă în jumătatea de vest a țării se vor strânge norii la un moment dat și vor aduce ploi însoțite de descărcări electrice.

METEO. Toamna începe cu cod galben de caniculă în jumătate din țară

Toamnă doar în calendar, nu și în termometre. Meteorologii au emis noi atenționări de caniculă în jumătate din țară, până marți la ora 9.00. În Banat, Crișana, Maramureș, vestul Transilvaniei, Oltenia și nord-estul Moldovei temperaturile maxime vor ajunge la 35 de grade.

Ultima Oră

Cele mai citite