Mașina de poliție

Scene șocante lângă Capitală. Doi tineri au agresat un livrator asiatic

Scene șocante petrecute în acest weekend lângă București. Un livrator asiatic a fost agresat de doi tineri, în plină stradă. Incidentul s-a petrecut în Popești Leordeni. Un băiat și o fată au oprit mașina lângă livratorul asiatic și au început să îl insulte și să îl lovească.

Ministrul Rogobete, despre cazul livratorului: Știu despre ce vorbesc. Părinții mei au plecat să muncească în Belgia

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, condamnă „actul de violență total neprovocat al unui rasist” asupra livratorului de mâncare din Bangladesh, lovit în București. „Știu foarte bine despre ce vorbesc. Părinții mei au plecat în Belgia să muncească atunci când eu eram încă în liceu. Am trăit cu gândul și cu grijile firești pentru cineva aflat departe de casă." a transmis ministrul pe Facebook.

Psiholog, despre cazul livratorului asiatic agresat: Oamenii aceștia nu au venit la furat, au venit să muncească

Cazurile de agresiune asupra unor persoane străine venite la muncă în România, din păcate, se vor înmulți, acum vorbim despre un caz izolat, a declarat psihologul Radu Leca, joi, la TVR Info, despre cazul livratorului din Bangladesh care a fost agresat de un tânăr de 20 de ani. Acești oameni nu au venit să fure, au venit ca să muncească, tocmai pentru că mulți români au ales să meargă, la rândul lor, să muncească în străinătate, și astfel, acum e nevoie de forță de muncă aici, explică psihologul.

Val de reacții după agresiunea livratorului asiatic. Cătălin Drulă: “E o rușine”

Tânărul care l-a lovit pe livratorul asiatic a fost arestat preventiv. Incidentul șocant a stârnit un val de reacții. Livratorul, originar din Bangladesh, a fost agresat pe stradă, lovit cu pumnul în faţă de tânărul care i-a strigat că este „invadator" şi că ar trebui să se întoarcă în ţara lui.

Ultima Oră

Cele mai citite