Un bărbat în vârstă de 34 de ani din Bihor a fost diagnosticat cu botulism, după ce a mâncat un produs afumat
Cazul a primit confirmarea de la Institutul Cantacuzino din Capitală, în urma analizelor de laborator. Botulismul este o toxiinfecție alimentară care poate fi mortală. Din primele investigaţii, se pare că bărbatul s-a intoxicat după ce a mâncat o bucată de afumătură cumpărată de la un magazin.
3 January 2024, 19:15 (actualizat 3 January 2024, 20:06)