Trei copii în stare gravă, după ce părinții au stropit în casă cu o soluție împotriva ploşniţelor

22 July 2025, 12:57 (actualizat 22 July 2025, 18:40)

Trei copii din Iași, împreună cu tatăl lor, au ajuns la spital după ce în casă s-a stropit cu o substanţă împotriva ploşniţelor. Dintre toți, cea mai afectată a fost fetița mijlocie, de 12 ani.

Bărbatul le-a povestit medicilor că sâmbătă a stropit în întreaga locuință cu o substanță împotriva ploșnițelor, după care întreaga familie a plecat de acasă. Au revenit în aceeași zi, au aerisit și au dormit încăperile în care au făcut dezinsecție.

Spre dimineață, s-au simțit cu toții rău, mai ales tatăl, care prezenta vărsături și una dintre fetițe, în vârstă de 12 ani.

Au sunat la 112, iar medicii au luat-o pe fetiță în stare comatoasă și au internat-o la spitalul de pediatrie din Iași.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite