“Casa Verde Fotovoltaice” se reia de miercuri. De anul viitor, programul se va derula lunar
Cum cheltuielile cu utilităţile sunt urmărite mai mult ca oricând de orice familie, revine o soluţie: programul Casa Verde Fotovoltaice. Acesta va fi repornit miercuri, posibil pentru ultima dată în această formă. Ministerul Mediului vrea ca, de anul viitor, mii de români să poată accesa panouri fotovoltaice cu o subvenţie de 90% în fiecare lună. Principiul va rămâne acelaşi: primul venit, primul servit.
21 December 2021, 21:43