"Fearless donors", o nouă campanie a Agenţiei Naţionale de Transplant. 4.000 de persoane, pe lista de aşteptare
Deseori despre motociclişti se spune că sunt donatori de organe. Pentru că îşi riscă viaţa de multe ori în trafic. Însă donarea de o organe nu este o glumă proastă, ci un gest nobil, pe care oricine îl poate face încă din timpul vieţii. Sunt peste 4000 de persoane care aşteaptă, în România, un transplant care să le prelungească viaţa. Iar motocicliştii sunt printre cei care se implică tot mai mult pentru a conştientiza că donarea de organe înseamnă viaţă!
16 August 2025, 19:37 (actualizat 16 August 2025, 19:38)