EXCLUSIV Ministrul Mediului: Avem nevoie să colaborăm mult mai strâns cu toate autoritățile. Granița roșie cu Finanțele
Cu puțin înainte de a împlini două săptămâni de mandat, noul ministrul al Mediului, Apelor și Pădurilor, Diana Buzoianu, a făcut, în exclusivitate la TVR Info, o radiografie a ceea ce a găsit în instituția care gestionează o parte dintre cele mai importante proiecte ale României. "Vor fi proiecte care nu au avansat și la care va trebui să renunțăm, din păcate, dar eu voi încerca să salvez absolut tot ce se poate salva", a subliniat ministrul, care a promis mai multe detalii săptămâna viitoare.
5 July 2025, 14:19 (actualizat 5 July 2025, 14:24)