Președintele Klaus Iohannis, ședință cu premierul și cu mai mulți miniștri pentru evaluarea măsurilor privind criza declanșată de coronavirus

Preşedintele Klaus Iohannis are miercuri o şedinţă de prezentare și evaluare a măsurilor cu privire la gestionarea epidemiei COVID-19. La ședință participă prim-ministrul Ludovic Orban, ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, ministrul Finanţelor Publice, Florin Cîţu, ministrul Apărării Naţionale, Nicolae Ciucă, ministrul Economiei, Energiei şi Mediului de Afaceri, Virgil Popescu, şi ministrul cu Muncii şi Protecţiei Sociale, Violeta Alexandru, informează Administraţia Prezidenţială.

La Timișoara, polițiștii au dat amenzi de aproape 88.000 de lei într-o singură noapte celor care au ieșit pe stradă fără motiv

Au fost luate măsuri suplimentare pentru încetinirea răspândirii infecției cu virusul COVID-19. Recomandările de până acum de a nu părăsi locuința pe timpul zilei devin de astăzi obligatorii. Excepție fac situațiile în care mergem la serviciu, să cumpărăm alimentele necesare sau în cazul urgențelor, iar acest lucru trebuie dovedit în oricare dintre situații.

Ultima Oră

Cele mai citite