Reducerea numărului de parlamentari, motiv de supărare în coaliție
Nici n-a reuşit să se înţeleagă pe reforma în administraţie, că acum coaliția are un alt subiect de discuție: reducerea numărului de parlamentari la 300, așa cum au arătat românii că doresc prin referendumul din 2009. USR a repus pe masă un proiect de lege în acest sens, liberalii declară că sunt de acord, dar restul partenerilor de guvernare au obiecții majore. Și cei de la AUR spun că ar vota un asemenea proiect.
11 October 2025, 19:49 (actualizat 11 October 2025, 19:58)