Terapie pe unde radio la Marie Curie. Noul spital, ridicat din donaţii, are propriul post de radio
O adevărată terapie pe unde, cu muzică şi încurajări le readuce zâmbetul copiilor şi părinţilor internaţi la "Marie Curie", în Capitală. Noul spital, ridicat din donaţii, are propriul post de radio. Iar voluntarii le asigură ascultătorilor o doză mare de speranţă, esenţială pentru vindecare. Speranţa îi dă aripi şi colegului nostru Alex Ungureanu, aflat pe Via Transilvanica pentru noul proiect "Dăruieşte Viaţă". Speră că oamenii vor dona pentru ridicarea unui campus medical la "Marie Curie", unde toţi copiii să fie trataţi ca afară.
17 August 2025, 20:00