Şase eleve de la un liceu din Roşiori de Vede au fost reţinute, pentru că și-au bătut cu bestialitate o colegă

Agresiune. Violență / Arhivă
4 December 2025, 21:56 (actualizat 4 December 2025, 21:58)

Şase eleve de la un liceu din Roşiorii de Vede au fost reţinute pentru că și-au bătut cu bestialitate o colegă. Sunt cercetate pentru tâlhărie, ameninţare, lovire sau alte violenţe şi lipsire de libertate. Atenție, sunt informații care vă pot afecta emoțional!

Adolescentele sunt acuzate ca și-au forțat colega să iasă din clasă, au dus-o pe o stradă din apropierea școlii, unde i-au luat telefonul și au lovit-o minute în șir.

Scenele violente s-au repetat în aceeași zi. Iar totul ar fi început din cauza unui băiat.

Pe lângă ancheta Poliției, și liceul din Roșiori de Vede face verificări.

Vă reamintim, la numărul unic 119 puteţi semnala cazurile de abuz, neglijare, exploatare și orice altă formă de violență asupra minorilor.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă