Deși e inflație, românii preferă mâncarea sănătoasă. Majoritatea o cumpără cu bonurile de masă

13 March 2024, 12:08 (actualizat 13 March 2024, 12:13)

România are cea mai mare inflație din Uniunea Europeană, astfel că românii cumpără mai puţin. Vânzările de alimente au scăzut, însă mâncarea bună pare să rămână o prioritate pentru români.

Când spunem bună ne referim la sănătoasă. Și, suprinzător, dar un studio ne arată că așa și este. În contextul inflației ridicate, angajații acordă o atenție deosebită alimentației sănătoase și sunt dispuși să investească mai mult în aceasta, arată rezultatele Barometrului FOOD 2023, un sondaj anual realizat de Edenred, furnizor de beneficii extrasalariale.

Conform cercetării, aproape toți angajații români care utilizează carduri de masă consideră că alimentația sănătoasă este esențială pentru bunăstarea lor generală. Aproximativ jumătate dintre acești angajați declară că cheltuiesc aproximativ 40% din venitul lunar pe alimente.

De asemenea, Barometrul FOOD evidențiază preferința tot mai mare a angajaților români pentru opțiunile alimentare sănătoase, în special pentru mâncăruri bazate pe ingrediente proaspete (95%) și legume (87%).
Restaurantele din România se adaptează la aceste tendințe. Astfel, șase din zece reprezentanți ai restaurantelor intervievate în cadrul studiului au recunoscut că prepararea unor mâncăruri sănătoase impune costuri mai ridicate, dar jumătate dintre aceștia consideră că această schimbare poate genera venituri durabile.

„Alimentația sănătoasă nu este doar un trend, ci o necesitate”. Pentru a răspunde noilor cerințe ale pieței, restaurantele adoptă diverse măsuri, printre care schimbarea furnizorilor cu cei care oferă produse mai sănătoase și locale (74%), precum și orientarea către produse organice (63%).

FOOD (Fighting Obesity through Offer and Demand) este un program european dedicat promovării obiceiurilor alimentare sănătoase în rândul angajaților și combaterii risipei alimentare, coordonat de Edenred în 11 țări.

Conform Organizației Mondiale a Sănătății, angajații cu obiceiuri alimentare echilibrate pot fi cu până la 20% mai productivi. Așadar, o fi ea inflatie, dar pentru noi românii mâncarea este importantă. Și este îmbucurător că ne gândim la opțiunile sănătoase. Acum, sper că nu cumpărăm mâncare sănătoasă doar cât ne ajung bonurile de masă.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite