Comisia Europeană consideră că România a luat măsuri eficiente pentru corectarea deficitului excesiv
Comisia Europeană a adoptat, miercuri, pachetul de primăvară al semestrului european 2026 în care se precizează că Austria, Belgia, Finlanda, Franța, Ungaria, Italia, Polonia, România și Slovacia au luat măsuri eficiente în vederea corectării deficitului excesiv și, prin urmare, nu este necesar să se ia măsuri suplimentare în cadrul procedurii de deficit excesiv la această etapă, informează Executivul comunitar.
3 June 2026, 15:23 (actualizat 3 June 2026, 15:25)