Alexandra Căpitănescu: ”Suntem câștigătorii inimilor și cred că asta este mult mai important decât niște note acordate”
Rezultat excelent al României, la Eurovision. Ţara noastră a încheiat competiţia pe locul 3. Alexandra Căpitănescu a primit sute de voturi din partea publicului la marele concurs european și spune că Eurovision a fost o experiență foarte frumoasă, dar și dificilă.„Suntem câștigătorii inimilor și cred că asta este mult mai important decât niște note acordate”, a declarat artista la revenirea acasă.
17 May 2026, 11:52 (actualizat 17 May 2026, 20:28)