Un șofer a intrat cu camionul în mulțime la Los Angeles, la o manifestație împotriva guvernului iranian
Incident grav în Statele Unite, la o demonstrație împotriva guvernului iranian, cu mii de participanți. Vă avertizăm, sunt informații și imagini care vă pot afecta emoțional!
Șoferul unui camion de transport marfă a intrat cu mașina în mulțime la Los Angeles, în zona Pieței Persane, dintr-un popular cartier vestic al orașului.
Pe o laterală a camionului era înscripționat mesajul: “Fără șah! SUA – nu repetați 1953! Fără mullah”.
Polițiști și pompieri au intervenit de urgență, au oprit și au izolat vehiculul. Cel puțin 3 persoane au fost rănite.
Ancheta a fost preluată de FBI, care încearcă să determine motivul acțiunii șoferului.

