Ministrul Educației: Părinții nu vor mai da declarație pe proprie răspundere
Monica Anisie a declarat pentru StiriEdu.ro că i-a cerut ministrului Sănătății, Nelu Tătaru, să elimine declarația pe proprie răspundere din partea părinților.
“I-am solicitat domnului ministru Tătaru să fie eliminată acea declarație pe propria răspundere din partea părintelui și acesta a fost de acord. Normele pentru începerea școlii le publicăm mâine (marți – n.a.), nu vor mai cuprinde declarația pe propria răspundere”, a spus Anisie.
Declarațiile ministrului au fost confirmate de reprezentanții Ministerului Educației și Cercetării.
Sursa: Mediafax

