Rareș Bogdan: Ciolacu minte pentru că îi este frică de baronii PSD care l-au luat captiv. PSD vrea toată puterea și este un pericol mortal pentru România

Rareș Bogdan
25 septembrie 2024, 10:57 (actualizat 25 septembrie 2024, 11:06)

Rareș Bogdan, prim-vicepreședinte PNL, l-a acuzat pe premierul Marcel Ciolacu, liderul PSD, că „minte” în privința proiectului privind candidatura lui Klaus Iohannis deoarece „îi este frică de baronii PSD care l-au luat captiv”.

„Ciolacu minte. De ce? Îi este frică de baronii PSD care l-au luat captiv. PSD vrea toată puterea și este un pericol mortal pentru România. PSD nu s-a schimbat, desi au încercat să își spele imaginea în Europa prin intermediul PNL”, afirmă Rareș Bogdan, marți, într-o postare pe Facebook.

„Mâine amănunte incendiare despre situația financiar – economică în care se află cu adevărat România și nepriceperea în treburile guvernării ale fostului baron de Buzău”, a mai declarat prim-vicepreședintele PNL, Rareș Bogdan.

VEZI ȘI: Tensiuni în coaliție, pentru Klaus Iohannis. PNL rămâne doar „tehnic” la guvernare. PSD își acuză aliatul că „se pregătește să dea foc la țară”

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite