Actorul Idris Elba, primit de Regele Charles al III-lea, pentru o cauză nobilă

13 July 2024, 08:42 (actualizat 13 July 2024, 14:54)

Regele Charles al III-lea şi actorul Idris Elba s-au reunit la Palatul St. James pentru o cauză nobilă.

Cei doi au discutat despre dificultăţile cu care se confruntă tinerii şi despre modul în care aceştia pot fi ajutaţi, prin intermediul organizaţiei de caritate a monarhului britanic.

Idris Elba are o legătură specială cu această organizație, ca fost beneficiar al unui grant de 1.500 de lire sterline, bani pe care actorul i-a primit în adolescenţă pentru a studia la prestigiosul Teatru Național de Muzică pentru Tineret.

Regele Charles a fondat organizaţia în 1976, când era Prinț de Wales, cu convingerea că toți tinerii trebuie să aibă șanse egale de a reuşi în viaţă.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite