Guvernul se împrumută de la populație. Titlurile de stat vor avea dobânzi de peste 4,5% pe an

8 June 2018, 16:38

Astfel de instrumente financiare sunt folosite în toată lumea și au mai fost folosite în România dar nu toți oamenii au încredere în ofertă.

Analiștii financiari spun că unul dintre avantajele acestor instrumente financiare este faptul că sunt garantate de stat.

Statul vrea să împrumute de la populație 4 miliarde de lei.

 

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă