Galaţi: Şofer de taxi, încătuşat de poliţişti pentru că a devenit violent după ce i s-a spus că va fi sancţionat. A primit o amendă de 2.500 de lei

3 January 2024, 12:37 (actualizat 3 January 2024, 13:11)

Un taximetrist din Galați are de plătit, acum la început de an, când valoarea punctului de amendă a crescut, 2.500 de lei, pentru 2 amenzi.

Iniţial bărbatul de 39 de ani a fost oprit în trafic de polițiști pentru că nu purta centura de siguranță. Abatere sancţionată cu 495 de lei. În momentul în care a fost anunțat că va fi amendat, a devenit agresiv: a dat muzica mai tare, a început să-i înjure pe agenți şi a refuzat să iasă din maşină.

În cele din urmă, a fost scos din autoturism, încătușat și dus la Secție, unde a mai primit o amendă, în valoare de 2.000 de lei, pentru scandal și tulburarea liniştii publice.



Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite