Cinci vieți salvate de un adolescent aflat în moarte cerebrală
Prima donare de organe din acest an la Iaşi. Au fost prelevate de la un adolescent de 15 ani, aflat în moarte cerebrală. Băiatul suferise un anevrism cerebral, iar părinții au fost de acord ca organele fiului lor să fie donate. Gestul lor extraordinar va duce la salvarea a cinci vieți.
14 January 2020, 18:21