Primăria Capitalei propune interzicerea circulației mașinilor de aprovizionare, curierat și salubrizare în orele de vârf

Primăria Capitalei vrea să interzică circulaţia maşinilor de transport marfă, a celor de curierat sau de salubritate, în orele cu trafic intens, adică între 7.00 şi 10.00 şi între 16.00 şi 19.00. Astfel, ar dispărea de pe şosele 150.000 de maşini. Capitala e sufocată de cele 1,7 milioane de autoturisme înmatriculate în oraş, la care se adaugă 300.000 care tranzitează zilnic Bucureştiul. Restricţiile sunt în dezbatere publică şi ar urma să intre în vigoare luna viitoare.

Anul trecut, șoferii din București au pierdut, în trafic, în medie, 12 zile și tot atâtea nopți

Bucureştiul este al treilea cel mai aglomerat oraş din Uniunea Europeană şi al şaptelea din lume. Şoferii au stat blocaţi în trafic aproape 280 de ore anul trecut, arată datele unui clasament recent. Timp suficient pentru a citi câteva zeci de cărţi, spun cei care au făcut monitorizarea. Datele strânse arată că, în 2022, gradul de congestionare a traficului rutier a scăzut nesemnificativ faţă de anul anterior, cu doar 10 secunde pe o distanță de 10 kilometri.

Traficul din București e sufocat de șantiere. Blocaje în zonele D-na Ghica și Prelungirea Ghencea. Specialist în mobilitate urbană: Lipsa de coordonare se vede în mod evident în haosul creat

Marile șantiere din Capitală redeschise de curând de Municipalitate, împreună cu cele mici care țin de rețelele de utilități și care de cele mai multe ori blochează o bandă de circulație, îngreunează și mai tare traficul deja sufocat al Bucureștiului. Situația ar fi putut fi alta, dacă autoritățile ar fi terminat lucrările la termen și dacă ar fi avut o strategie coerentă, spun specialiștii în mobilitate urbană.

București, pe locul 4 în lume la aglomerație. Locuitorii Capitalei petrec într-un an, în trafic, aproape 5 zile de mers bară la bară

Potrivit unui studiu recent, Bucureștiul se află pe locul 4 în lume în topul aglomerației. Capitala noastră este depășită doar de Istanbul, Bogota și Mumbai. Nu este de mirare, având în vedere că, în ultimii 30 de ani, nicio administrație nu a luat în serios problemele ridicate de traficul care se aglomerează tot mai mult de la un an la altul.

Ultima Oră

Cele mai citite