Târgul de Crăciun din Londra a fost deschis într-o atmosferă de basm. Intrarea este liberă, iar turiștii l-au luat cu asalt

Târgul de Crăciun din Londra, considerat a fi unul dintre cele mai frumoase din Europa, s-a deschis săptămâna aceasta și a fost vizitat deja de mii de turiști, care au vrut să se bucure de atmosfera de basm. Târgul e amenajat într-o piața de legume și fructe din secolul al XVIII-lea, iar luminile și decorațiunilor sunt pregătite cu luni înainte.

Au început pregătirile pentru târgurile de Crăciun

Pregătirile pentru târgurile dedicate sărbătorilor de iarnă sunt deja în toi în toată țara. Dar și la acest capitol scumpirea energiei are un cuvânt greu de spus. Dacă în unele localități, edilii promit decorațiuni și jocuri de lumini spectaculoase, în altele primarii se gândesc să introducă restricții orare la iluminatul festiv.

Luminițele din bradul de Crăciun au fost aprinse la Arad

La Arad, beculețele din bradul de Crăciun au dat viață orașului duminică seară, la ora 19.00. Evenimentul a avut loc în cadru restrâns din cauza pandemiei. Chiar și așa, sute de oameni care se aflau în zonă au mers să îl întâlnească pe Moș Crăciun. Copiii pot duce câte un glob și să își facă fotografii cu bradul, iar primăria va face un colaj cu participanții.

Ultima Oră

Cele mai citite