Magia Sărbătorilor de iarnă, la malul mării

Magia sărbătorilor de iarnă a ajuns și la malul marii. Aseară, bulevardele din Constanța au fost luminate de milioane de beculețe colorate, iar târgul de Crăciun a fost luat cu asalt de mii de localnici. Bucuria a fost și mai mare pentru că totul vine după un an de pauză.

Bucureștenii s-au înghesuit la vin fiert și fasole cu ciolan, după parada de Ziua Națională

Un pahar de vin fiert și o porție de fasole cu ciolan au mers de minune după parada militară de 1 Decembrie. Bucureștenii care au ieșit să se bucure de sărbătoarea națională au umplut târgurile de Crăciun organizate în Capitală după ce au admirat militarii la paradă. Atmosfera de sărbătoare a fost completată de mirosurile îmbietoare ale bucatelor tradiționale

Capitala a intrat în atmosfera sărbătorilor: au fost aprinse luminițele în centru. Acces cu bilet și certificat Covid la Târgul de Crăciun

Capitala a intrat oficial în atmosfera Crăciunului. Luminițele de sărbătoare au fost aprinse în centrul oraşului şi Târgul de Crăciun şi-a deschis porţile. Accesul e permis doar celor care s-au vaccinat sau au trecut prin boală. În premieră, târgul are şi o taxă de intrare. Cum arată Capitala şi ce spun bucureştenii aflăm de la Diana Dumitraşcu.

Ultima Oră

Cele mai citite