Reducerea aparatului bugetar, pe masa guvernului
Reorganizarea ministerelor este prima temă de discuție a Guvernului, din acest an. Reducerea numărului de demnitari și bugetari a fost discutată și astăzi, în cadrul unei ședințe informale, susțin surse guvernamentale. Cabinetul Orban dorește să reducă numărul angajaților fără să afecteze activitatea instituțiilor. Discuţiile ar urma să continue mâine. Prima ședință de guvern din acest an va avea loc luni, înainte de plecarea premierului la Bruxelles.
3 January 2020, 17:48