"Mi-e groază de ce se poate întâmpla". Ucrainenii din România sunt îngrijorați de soarta rudelor și prietenilor

Lacrimi, temeri și multă durere printre ucrainenii care sunt stabiliți în România. Se gândesc cu inima strânsă la familiile rămase peste graniță și se roagă pentru viețile lor. Jurnaliștii TVR au stat de vorbă cu unii dintre ei și le-au spus că au reușit să vorbească cu cei dragi de dimineață, însă după atacuri nu au mai putut să ia legătura cu ei.

Ultima Oră

Cele mai citite