Trei fetițe din Alba au fost biciuite de tatăl lor. Bărbatul a fost arestat preventiv. Imagini cu impact emoțional!

Un bărbat din Alba și-a biciuit fără milă cele trei copile pentru o năzdrăvănie. Vânătăile și rănile de pe corpul micuțelor au fost observate de o femeie din localitate care a alertat autoritățile. Bărbatul a fost arestat, iar Direcția de Protecție a Copilului face o anchetă. Vă avertizăm: urmează informații și imagini care vă pot afecta emoțional!

Scandalul adolescentelor de la case de copii care rămân însărcinate sau ar practica prostituția ia amploare

După două cazuri semnalate la Beclean, autoritățile au făcut controale și au descoperit alte două minore gravide în alte case de copii din județul Bistrița Năsăud. În cazul uneia dintre adolescente se cunoaște tatăl, tot minor, care ar vrea să păstreze copilul. Dar, în cel de-al doilea caz, conducerea casei de copii susține că în instituție nu s-au întreţinut relaţii intime.

Prostituție și un caz de automutilare, la Centrul pentru Protecția Copilului din Beclean

Suspiciuni de prostituție și un caz de automutilare la Centrul pentru protecția copilului din orașul Beclean. Semnalul de alarmă a fost tras de reprezentanții unei organizații neguvernamentale. Aceștia susțin că au depus plângeri la mai multe instituții ale statului prin care sesizează încălcări grave ale drepturilor copilului în acel centru. Au și dovezi. Cazul este anchetat de Protecția Copilului Bistrița Năsăud. Atenție, detalii care vă pot afecta emoționa!

La 12 ani, o fetiță din Botoșani are greutatea unui bebeluș. Medicii care au internat-o sunt șocați de starea micuței. Protecția Copilului face anchetă

Caz revoltător în județul Botoșani. O fetiță de 12 ani cântărește doar 6 kilograme, greutatea normală a unui bebeluș de 6 luni. Copila, care are boli grave și era foarte deshidratată, a fost internată la terapie intensivă. Dar medicii sunt rezervați în privința şanselor ei de supraviețuire. Abia acum autoritățile de la Protecția Copilului fac anchetă.

O fetiţă de trei ani din Năvodari a supraviețuit în mod miraculos, după ce a stat câteva zile în casă cu mama ei moartă

Caz cutremurător în judeţul Constanţa. O fetiţă de numai trei ani din Năvodari a supraviețuit în mod miraculos, după ce a stat câteva zile în casă cu mama ei moartă. Abia aseară vecinii au auzit strigătele micuţei şi au sunat la 112, iar pompierii au intervenit de urgență. Fata a fost luată de reprezentanții Protecției Copilului, care au dus-o la spital pentru analize.

Cei şapte copii din Sibiu, intoxicaţi în casă cu monoxid de carbon, vot fi duşi într-un centru de plasament

Cei şapte copii care au fost intoxicaţi, sâmbătă, în casă, cu monoxid de carbon emanat de un generator pe benzină, vor fi luaţi de lângă mama lor şi duşi într-un centru de plasament. Decizia a fost luată de Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului (DGASPC) Sibiu, care consideră că, astfel, copiii vor fi în siguranță.

Ultima Oră

Cele mai citite