Președintele Nicușor Dan merge la Consiliul de Pace în SUA. România va avea calitate de observator
România va participa, în calitate de observator, la prima reuniune a Consiliul pentru Pace, inițiat de Donald Trump, care va avea loc la Washington pe 19 februarie. Anunțul a fost făcut de președintele Nicusor Dan, după ce a analizat invitația trimisă țării noastre, luna trecuta, de președintele SUA.
15 February 2026, 14:07 (actualizat 16 February 2026, 13:04)