Mesajul lui Nicușor Dan de Ziua Sănătății: Suntem într-un război informațional. Medicii trebuie să demascheze impostura
Președintele Nicușor Dan a declarat, marți, la Timișoara, cu ocazia vizitei la Centrul de mari arși al Spitalului Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu”, că investițiile realizate în sistemul medical arată că în România „se întâmplă și lucruri bune”, subliniind în același timp importanța medicilor și a combaterii dezinformării din domeniul sănătății.
7 April 2026, 10:49 (actualizat 7 April 2026, 13:21)