Ministra Mediului: Mafia gunoaielor trebuie oprită. Comisarii GNM au dat amenzi de 553.000 lei în Dâmboviţa

Comisarii Gărzii Naţionale de Mediu, alături de Jandarmerie şi Poliţia Română, au avut miercuri o amplă acţiune de control în judeţul Dâmboviţa, în localităţile Mătăsaru şi Dragodana, unde au dat amenzi de 553.000 de lei pentru deşeuri deţinute ilegal, arderi ilegale de deşeuri şi comerţ ilegal de deşeuri.

Ministrul Mediului, după incendiul de la Dragonul Roşu: Monitorizăm continuu calitatea aerului

Calitatea aerului va fi monitorizată continuu cu ajutorul staţiilor fixe şi al autolaboratoarelor mobile, pentru ca populaţia să fie informată corect şi în timp real, în urma incediului izbucnit la depozitul centrului comercial "Dragonul Roşu, iar datele disponibile vor fi publicate transparent, a anunţat, miercuri, ministrul Mediului, Diana Buzoianu, pe pagina sa de Facebook.

Ultima Oră

Cele mai citite