Ministrul Mihai Fifor a vorbit despre trecerea Sistemului 112 de la STS la MAI
Ministrul interimar al Afacerilor Interne, Mihai Fifor, a declarat, miercuri, că printre măsurile aflate în pregătire se numără unificarea dispecerizării şi anume trecerea Sistemului Naţional Unic pentru Apeluri de Urgenţă 112 de la STS la MAI pentru a nu se mai pierde timp cu transferul apelului către Poliţie, Ambulanţă sau Pompieri, relatează Agerpres.
31 July 2019, 21:28