Fifor: Îi îndemn pe toţi cei care vor participa la manifestaţiile din 10 august să o facă în mod paşnic, legal

Mihai Fifor
Mihai Fifor
8 August 2019, 21:24

“Aş vrea să reiau apelul pe care l-am făcut şi zilele trecute şi să îi îndemn pe toţi cei care vor participa la manifestaţiile din 10 august să o facă în mod paşnic, să o facă în mod legal. Este, categoric, un drept fundamental al cetăţeanului de a protesta, un drept pe care îl respectăm”, a declarat Mihai Fifor, la Palatul Victoria, citat de Agerpres.

“Sunt absolut convins că noul comandant al Jandarmeriei Române, generalul Florea, are capacitatea de a gestiona în mod cât mai corect, în mod transparent, în mod legal şi fără incidente desfăşurarea evenimentelor”, a adăugat ministrul.

Mihai Fifor a dat asigurări că reforma începută în Ministerul Afacerilor Interne va continua.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă