Spitalul din Târgu Cărbuneşti, Gorj, ajuns în pragul falimentului din cauza salariilor
Spitalul din Târgu Cărbuneşti, Gorj, ar putea intra în faliment. Bugetul ajunge doar pentru plata salariilor personalului medical, iar datoriile au ajuns la milioane de lei. Managerul recunoaște că nu are soluții și nu exclude posibilitatea de a demisiona. O treime din spitalele din țară sunt aproape de incapacitate de plată, avertizează Colegiul Medicilor.
9 April 2024, 18:43 (actualizat 9 April 2024, 18:47)