Doi şefi de la Drumuri, demişi după ce o mașină a căzut în Dunăre

Au început să cadă primele capete după ce o maşină a iesit de pe şosea şi s-a scufundat în Dunăre. Doi şefi din Direcţia de Drumuri au fost demişi, pentru că parapetul care ar fi putut împiedica producerea tragediei lipseşte pe acea porţiune de drum, de mulţi ani. Patru din cele cinci persoane care se aflau în maşină sunt şi acum dispărute. Scafandrii nu renunţă la căutări.

Mașina care a căzut în Dunăre a fost recuperată, familia care se afla înăuntru este de negăsit

Maşina care a căzut ieri în Dunăre a fost găsită. Scafandrii au localizat-o la 10 metri adâncime. Sunt însă în continuare daţi dispăruţi cei doi soţi şi cei doi copii ai lor, care se aflau în maşină în momentul accidentului. În zonă nu există parapete, iar maşina a plonjat direct în apă. Ancheta ajunge astfel şi la responsabilii de la Direcţia de Drumuri şi Poduri.

O familie cu doi copii, dispărută în Dunăre. Mașina în care se aflau a căzut în fluviu. Șoferul s-a salvat

Accident cumplit în Caraş-Severin. O maşină în care se aflau 5 oameni a căzut în Dunăre. Şoferul, un tânăr care nu avea prea multă experienţă la volan, a reuşit să scape. Ceilalţi 4, o familie cu doi copii, sunt daţi dispăruţi. Scafandrii i-au căutat ore în şir, dar misiunea lor a fost îngreunată de curenţii puternici şi adâncimea mare a apei.

Ultima Oră

Cele mai citite