România şi Ucraina vor organiza, în aprilie, la București, prima Conferinţă la nivel înalt privind securitatea Mării Negre, anunță ministrul Bogdan Aurescu

România şi Ucraina vor organiza, în comun, la București, în luna aprilie, prima Conferinţă la nivel înalt privind securitatea la Marea Neagră în cadrul Platformei Internaţionale Crimeea. Anunțul a fost făcut la Bruxelles de ministrul de Externe, Bogdan Aurescu, înaintea participării la reuniunea miniştrilor afacerilor externe din statele membre ale UE - Consiliul Afaceri Externe (CAE).

Dronă prăbușită în Marea Neagră | Specialiști în aviație: incidentul a fost provocat de manevrele agresive și neprofesioniste ale piloților ruși. Gen.(r.) Ștefan Dănilă: Nu are nicio relevanță de unde a plecat

Drona americană prăbuşită-n Marea Neagră decolase de la Baza Aeriană 71, Câmpia Turzii. Afirmaţia le aparţine jurnaliştilor de la The New York Times, care citează surse militare de la Washington. Informația nu a fost însă confirmată oficial nici de partea americană, nici de cea română.

Ultima Oră

Cele mai citite