Ministrul Sănătății a publicat imagini cu mâncarea de la un spital public din țară: ”Ești ceea ce servești pacienților”
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a postat pe rețelele sociale imagini cu mâncarea pe care o primesc pacienții de la Spitalul Județean de Urgențǎ Satu Mare. El s-a declarat nemulțumit de calitatea acesteia și a subliniat că, în ciuda justificărilor că ”nu se poate”, există numeroase spitale din România care reușesc să ofere mâncare decentă pacienților.
5 August 2025, 10:15 (actualizat 5 August 2025, 14:52)