Von der Leyen salută victoria lui Sandu, pentru "viitorul european" al ţării sale

Preşedinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, a felicitat-o duminică seara pe Maia Sandu pentru realegerea ei în funcţia de preşedintă a Republicii Moldova în turul doi al scrutinului prezidenţial şi s-a declarat "fericită că lucrează în continuare" cu ea pentru un "viitor european" al ţării, informează AFP.

Premierul Ciolacu: Victoria Maiei Sandu - o dovadă clară a voinţei poporului moldovean de a-şi apăra democraţia

Premierul Marcel Ciolacu, preşedinte al PSD, a declarat duminică seară că victoria Maiei Sandu în cel de-al doilea tur al alegerilor prezidenţiale din Republica Moldova este o dovadă clară a voinţei poporului moldovean de a-şi apăra democraţia şi de a-şi asigura drumul către aderarea la Uniunea Europeană.

Ultima Oră

Cele mai citite