G.Simion, mesaj disprețuitor față de fanii lui N.Dan: Nu știu ce fac cu voi din 19 mai, păreți bezmetici, iraționali
Într-un articol publicat duminică, pe site-ul său, candidatul AUR la alegerile prezidențiale George Simion se adresează simpatizanților lui Nicușor Dan pe un ton disprețuitor și ușor agresiv, spunându-le că "Sunteți exact ce îi acuzați pe votanții noștri/militanții noștri că sunt: subiectivi, cu ochelari de cal, rasiști, homofobi".
11 May 2025, 16:26 (actualizat 12 May 2025, 19:11)