Supravieţuitorii catastrofei de la Cernobîl şi-au comemorat colegii şi prietenii dispăruţi
Astăzi se împlinesc 37 de ani de la accidentul nuclear de la Cernobîl. Aşa cum au făcut în ultimele decenii, supravieţuitorii acelei catastrofe s-au adunat noaptea trecută să-şi amintească de colegii şi prietenii dispăruţi. Momentul de acum vine după mai bine de un an de război, iar Ucraina şi lumea întreagă trăiesc cu frica unui nou dezastru nuclear.
26 April 2023, 14:19